SETENAY BELGELENDİRME
ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi
ISO 22000 Gıda Güvenliği Yönetim Sistemi
ISO 45001 İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemleri
ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi
HACCP
CE Belgesi
Hizmet Yeterlilik Belgesi
SETENAY PATENT
Marka Tescili
Patent Tescili
Tasarım Tescili
Coğrafi İşaret Tescili
SETENAY DANIŞMANLIK
Yatırım - Hibe - Teşvik Desteklemeleri
Barkod Tescili
Bandrol Tescili
Telif Hakkı Tescili
Eğitimlerimiz

E-Ticaret Platformlarında Marka Tescilinin Önemi

E-Ticaret Platformlarında Marka Tescilinin Önemi

Marka ürün ya da hizmetlerinizin orijinalliğini, özgünlüğünü, tek bir ticari kaynağa ait olduğunu, kalitesini, güvenilirliği ifade eder.

Bilindiği üzere hepsiburada, trendyol, n11, sahibinden, hürriyet emlak.. gibi e-ticaret ve ilan sitelerinde mağaza oluşturarak satış yapılabilmekte / ilan verilebilmektedir. Işletme sahipleri bu e-ticaret platformlarına üye olarak istedikleri isim ile mağaza kaydı açabilmektedir. Bu sitelere giren müşteriler güvendiği, tecrübe ettiği, hizmetinin / ürününün kalitesinden emin olduğu markanın aynı ya da benzerini gördüklerinde hiç tereddütsüz daha once deneyimledikleri marka olduğunu düşünerek ona yönelirler. Bu da markanızın ticari kaybına, bazı zamanlarda hatta itibar kaybına sebebiyet vermektedir.

Ancak tescilli markanızın tescil belgesini trendyol, hepsiburada, sahibinden gibi bu e-ticaret platformlarının yetkililerine ulaştırarak sizle haksız rekabet eden yahut böyle bir risk teşkil eden mağazaların isimlerinin değiştirilmesini çok kısa bir sürede sağlayarak emeğinize, kazancınıza ve itibarınıza sahip çıkabilirsiniz.

BENZER İÇERİKLER

WhatsApp Image 2024-06-10 at 18.54
WhatsApp Image 2023-11-20 at 18.14
3
WhatsApp Image 2023-10-11 at 20.20
Scroll to Top